Jant ve Tampon Boyama – 3D Mert Auto

Jant ve Tampon Boyama

Jant Boyama

Günlük yaşamlarımızda sıkça kullandığımız araçlarımızın jantları zamanla yıpranır ve onarımı gerekebilir.  Jant boyama işlemlerini firmalara yaptırabilirsiniz. Bu firmaları seçerken deneyimli ve uzman kişiler tarafından jantlarınızın yapıldığından emin olmalısınız. Jantlarınız boyama sırasında birçok işlemden geçmektedir. Zamanla yıpranan ve soyulan jantlarınız için boyama işlemi değişkenlik göstererek bir günle üç gün arasında değişebilmektedir.

Jant boyama işlemi öncesinde, jantlar dengeli bir şekilde üzerindeki pürüzler temizlenerek cilalanır. Sonrasında yaralı kısımlara tek kat ince bir astar atılır. Daha sonrasında sulu bir şekilde zımpara işlemi yapılarak bu aşamada toz ve su alınmış olur. Temizleme tineriyle birlikte silinerek mumlu bezle her tarafı temizlenir. Bu esnada yapan kişinin ellerinin janta temas etmemesi gerekmektedir. İşlemi yaparken yüzeyde iz olması halinde boya düzgün bir şekilde tutmaz. Boya işlemi sırasında jantların kalın boya tutamaması nedeniyle iki kat ince boya atılır.

Jant boyamada istenilen renk kullanılmaktadır. Sadece dikkat edilmesi gerek nokta detay içerisindeki metallerin ince olması gerekmektedir. Boyama işlemi yapılırken tozlama yöntemi ile birlikte dengeli ve eşit bir şekilde kaplama alanlarını unutmadan ilk kat atılır.

Bu işlem sonrasında jantlar kurumaya bırakılarak beklenilmektedir. Kuruduktan sonra 2. Kat ile üzerinden geçilir. Bu katında kuruma sonrasında vernik aşamasına geçilerek bu işlem sırasında UHS kullanılır. Bu işlemle boyadan ve vernik aşamasından sonra gerilimi fazla ve daha düz bir düzey elde edilmektedir.

Tampon Boyama

Sürekli kullandığımız araçlarımızda, zamanla ve çarpmalar sonucu oluşan çizikler ve aşınmalar meydana gelmektedir. Bu nedenle araçlara tampon boyama işlemi gerçekleştirilir. Aracınızı boyama işlemine verirken verdiğiniz firmanın güvenilir ve deneyimli olduğundan emin olmalısınız.

Boyama işlemi öncesinde boyanın bulaşması istenmeyen yüzeyler temizlenerek korunmuş olunur.  Daha sonrasında boyanacak yer temizlik tineri ile silinerek zımparalanır. Sonrasında macunlama işlemine geçilerek ince bir kat halinde sürülür. İlk katın kurumasından sonra ikinci kat macun sürülerek tekrar kuruması beklenir.

Kuruduktan sonra yüzey zımparalanarak temizleme tineriyle silinir. Sonrasında astar uygulaması yapılarak kuruması beklenir. Devamında mumlu bez kullanılarak yüzey temizlenerek boya uygulaması yapılır. Bu işlemleri temiz ve kaliteli bir şekilde yapan Mert Auto sizlere Diyarbakır’da deneyimli ve profesyonel bir hizmet sunar.

3D Mert Auto

İletişim

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Telefon: 0537 424 6532